Úvod » STORCK BICYCLE

STORCK BICYCLE

 

Historie značky STORCK BICYCLE:

1977 - Markus Storck představuje první silniční kola pod značkou Bike-tech podle vlastní specifikace

1988 - v Kolíně nad Rýnem jsou na veletrhu IFMA prezentována Markusova kola Bike-tech široké veřejnosti

1990 - představení ultralehkých duralových klik Power Arms a dalších komponentů na první výstavě Eurobike v německém Friedrichshafenu

1991 - první sjezdový stroj Bike-tech je venku začátkem roku ´91

1992 - příprava výroby celoodpruženého čtyřčepového MTB rámu a současně nových jedinečných karbonových klik Power Arms je v plném proudu

1993 - karbonové kliky Power Arms spatřují světlo světa a váží pouhých 280 gramů

1994 - Markus zahajuje výrobu karbonového předního náboje a také superlehkého karbonového boosteru pro ráfkové brzdy vážící 13 gramů

1995 - první silniční rámy Scenario, triatlonový rám Legend a současně nejlehčí vidlice Stiletto važící 300g jsou na světě poprvé pod značkou Storck. Uveden je také nový celoodpružený horský rám Adrenalin, zadní stavba rámu byla vyvinuta ve spolupráci s Technickou univerzitou v Hamburku.

1996 - Bart Bretjens vyhrává závod horských kol na olympijských hrách v Atlantě na rámu Storck Rebel. Rám má nově integrované hl. složení a zároveň se rozšiřuje nabídka o trekingová kola.

1997 - karbonový full Adrenalin získává první místo v mezinárodní architektonické soutěži Red Dot Award. Markus pracuje na novém karbonovém rámu a nově jsou v nabídce značky ekonomický silniční model Vision a horský rám Bandit.

1998 - prototyp modelu Organic je s nadšením přijat širokou cyklistickou veřejností. Silniční kolo Scenario Pro je pro svou nízkou váhu 6,5 kg a famózní vzhled středem pozornosti výstavy Eurobike. Londýnské muzeum vystavuje mezi exponáty celoodpružené MTB kolo Adrenalin.

1999 - Markus uvádí na trh nejlehčí silniční karbonovou vidlici světa s názvem Stiletto a váhou pouhých 280 gramů. Horské kolo postavené na celoodpruženém karbonovém rámu Organic se stává vítězem testu časopisu MountainBIKE mezi fully.

2000 - Organic získává titul horské kolo roku v mnoha cyklistických periodikách. Celoodpružený rám Adrenalin pokořuje hranici 2500 gramů včetně tlumiče. Vzniká MTB tým závodníků pod hlavičkou německého televizního kanálu ProSieben.

2001 - nový Organic Light se s hmotností dostává pod 2200 gramů. Hliníkový pevný rám Rebel Race je koncipován nově pro zdvih 100 mm a má inovovaný vzhled. Silniční rám Scenario Light atakuje hmotnost 1200 gramů.

2002 - silniční kolo Scenario Light se svou hmotností dostává pod 4900 gramů a stanovuje nový světový hmotnostní rekord. Storck Organic je vystaven na speciální výstavě patentů v Mnichově.

2003 - Adrenalin a Rebel Race jsou nově přepracovány pro vidlice se zdvihem až 130 mm. Karbonové kliky Power Arms jsou v novém pro středovou osu ISIS. Nový silniční rám Scenario C 0.9 váží pouhých 985 gramů.

2004 - Markus na výstavě Eurobike slavnostně odhaluje silniční kolo Scenario C 0.9 s váhou 4,2 kg a také nový karbonový horský hardtail Rebel Carbon o váze 7,2 kg.

2005 - V prestižní soutěži IF Gold Award získává zlato značka Storck za modely Scenario C 0.9 a Rebel Carbon. Eurobike se stává místem, kde jsou nově prezentována nová silniční karbonová řidítka ErgoBar.

2006 - celoodpružený rám Adrenalin Carbon má nově také monocoque odpruženou karbonovou zadní stavbu a současně je nabízena varianta s vyšším zdvihem 125 mm. Rám Scenario CD1.0 10th Anniversary vítězí na soutěži IF Award.

2007 - nově uvedený karbonový horský pevný rám Rebelion 1.0 váží 1079 gramů, časopis MountainBIKE jej označuje za vynikající rám v poměru váhy a tuhosti. Díky použití nové vakuové technologie snižuje výroba množství pryskyřice u vyrobených rámů. Výsledkem je nový rám Fascenario 0.7, který vyniká výbornou boční tuhostí při šlapání a pohodlízároveň. Přepracované kliky Power Arms SL jsou opět tužší a také lehčí oproti původnímu modelu.

2008 - rámy Rebelion 1.0 a 1.1 jsou nově vyrobeny vakuovou technologií se sníženým obsahem pryskyřice. Silniční rámy nově používají spodní část hl. složení rozměru 1 1/4". Rámy Fascenario a Rebelion znovu získávají prestižní ocenění IF Awards. Probíhají přípravy výstavby nového centra Storck v německém Idsteinu.

2009 - pro výrobu rámů a komponentů se využívá jednosměrný UD karbon. Rám Rebelion 1.3 doplňuje řadu horských rámů. Silniční rámy jsou připraveny pro použití elektronického řazení Shimano Di2. Inovovaný je také speciál pro časovku Aero 2 včetně integrovaných brzd v rámu, vidlici a nastavitelným úhlem sedla. Centrála společnosti je nově ve městě Idstein.

2010 - přepracovaný silniční rám Fascenario 0.6 disponuje karbonovými brzdami, které jsou esteticky integrovány do rámu a vidlice. Silniční rám Fenomalist Di2 představuje v nabídce Storck velmi tuhý rám s čistým vzhledem a uvnitř rámu vedenou kabeláží Shimano Di2. Vakuové výrobní technologii se podrobuje i celoodpružený rám Adrenalin Carbon 1.7, přinižší hmotnosti rámu je dosaženo vyšší pevnosti. Modely Fenomalist Di2 a Aero2 reprezentují jméno značky na mezinárodních závodech.

2011 - rámy Fenomalist a Rebelion nabízí díky novým proporcím zadní stavby lepší pohlcování rázů od zadního kola. Na výstavě Eurobike je představen první horský karbonový rám pro 29 palcová kola s názvem Rebel Nine. Současně s modelem Rebel Nine přichází i model pro 26 palcová kola vycházející z modelu Rebelion 1.3. Kolem roku se stává silniční kolo Scenero v britském časopise Cycling Plus. V periodiku Tour se stává vítězem dlouhodobého testu kolo Fascenario 0.7.

2012 - karbonový horský hardtail Rebel Seven 27,5" (650b) se stává prvním modelem v novém rozměru kol, rám je inspirovaný modelem Rebel Nine. Po úspěšné realizaci karbonového rámu Rebel Nine přichází Storck s hliníkovým modelem Rebel 2 Nine, který je prezentován na výstavě Eurobike. Na trhu se objevuje aerodynamicky profilovaný silniční rám Aernario. Silniční kolo Scentron se stává mnohonásobným vítězem v testu kol vybavených elektronickou sadou Shimano Di2. Storck otevírá další obchody v Singapuru, Tchaj-wanu a Velké Británii.

2013 - silniční model Aernario Platinum se stává vítězem časopisu Tour a je označován jako nejlepší silniční rám všech dob. Faris Al Sultan vítězí v závodě Ironman na časovkářském modelu Aero2. Prvním silničním modelem pro kotoučové brzdy se v historii značky stává model Aernario Disc. Hliníkový MTB rám Zero 2 Seven doplňuje nabídku v segmentu kol 27,5". Storck rozšiřuje nabídku o oblečení pro silniční, zimní  a MTB cyklistiku. Storck opět sklízí úspěchy v kategorii za design za nový model Aernario a karbonová silniční řidítka RBC 180.

2014 - rám Aernario výhrává nejlepší design ve své kategorii v soutěži IF Gold Award. Model Aernario Disc je vítězem testu v časopise Tour. Představen je nový karbonový silniční rám využívající aero profilu s názvem Aerfast. Rám Scenero je nově také pro kotoučové brzdy. Nový celoodpružený uhlíkový MTB rám s názvem Adrenic používá čtyřčepový virtuální systém přepákování zadní stavby.

2015 - Storck oslavuje 20 let od svého založení, v nabídce je limitovaná edice silničních i MTB rámů v nadčasovém černobílém designu. Na výstavě Eurobike jsou představeny nové modely Aerfast a Aernario osazené sadou Shimano Ultegra za atraktivní ceny. Cyklokrosový model T.I.X. je dostupný v několika variantách s různým komponentovým osazením. Markus otevírá nové pobočky v Manile a Düsseldorfu.

2016 - rám Fascenario Platinum představuje v nabídce značky Storck dokonalé spojení nízké hmotnosti, tuhosti při šlapání a pohodlí zároveň. Storck Bycicle je vyznamenán v německém Gold Brand Award 2016 za modely Durnario a Adrenic. Rámy Adrenic, Rebel Nine a Rebel Seven jsou nově v provedení Platinum. Cyklokrosová řada T.I.X. se rozšiřuje o cenově atraktivní hliníkový rám.

2017 - řada Fascenario je doplněna o model F.3 Pro a F.3 Pro Disc. Nově je využito barevné řešení "Colors of Life" inspirované přírodou. Model F.3 Platinum a celoodpružený Adrenic Platinum získávájí ocenění Design Award iF.


Více informací naleznete ZDE.


Vytvořeno systémem www.web-rychle.eu

NmNiZT