Úvod » STORCK BICYCLE

STORCK BICYCLE

 

 

Historie značky STORCK BICYCLE:

 • 1977 - Markus Storck představuje první silniční kola pod značkou Bike-tech podle vlastní specifikace
 • 1988 - v Kolíně nad Rýnem jsou na veletrhu IFMA prezentována Markusova kola Bike-tech široké veřejnosti
 • 1990 - představení lehkých duralových klik Power Arms a dalších komponentů na první výstavě Eurobike v německém Friedrichshafenu
 • 1991 - první sjezdový stroj Bike-tech je venku začátkem roku ´91
 • 1992 - příprava výroby celoodpruženého čtyřčepového MTB rámu a současně nových jedinečných karbonových klik Power Arms je v plném proudu
 • 1993 - karbonové kliky Power Arms spatřují světlo světa a váží pouhých 280 gramů
 • 1994 - Markus zahajuje výrobu karbonového předního náboje a také superlehkého karbonového boosteru pro ráfkové brzdy vážící 13 gramů
 • 1995 - první silniční rámy Scenario, triatlonový rám Legend a současně nejlehčí vidlice Stiletto važící 300g jsou na světě poprvé pod značkou Storck. Uveden je také nový celoodpružený horský rám Adrenalin, zadní stavba rámu byla vyvinuta ve spolupráci s Technickou univerzitou v Hamburgu.
 • 1996 - Bart Bretjens vyhrává závod horských kol na olympijských hrách v Atlantě na rámu Storck Rebel. Rám má nově integrované hl. složení a zároveň se rozšiřuje nabídka o trekingová kola.
 • 1997 - karbonový full Adrenalin získává první místo v mezinárodní architektonické soutěži Red Dot Award. Markus pracuje na novém karbonovém rámu a nově jsou v nabídce značky ekonomický silniční model Vision a horský rám Bandit.
 • 1998 - prototyp modelu Organic je s nadšením přijat širokou cyklistickou veřejností. Silniční kolo Scenario Pro je pro svou nízkou váhu 6,5 kg a famózní vzhled středem pozornosti výstavy Eurobike. Londýnské muzeum vystavuje mezi exponáty full Adrenalin.
 • 1999 - Markus uvádí na trh nejlehčí silniční karbonovou vidlici světa s názvem Stiletto a váhou pouhých 280 gramů. Horské kolo postavené na celoodpruženém karbonovém rámu Organic se stává vítězem testu časopisu MountainBIKE mezi fully.
 • 2000 - Organic získává titul horské kolo roku v mnoha cyklistických periodikách. Celoodpružený rám Adrenalin pokořuje hranici 2500 gramů včetně tlumiče. Vzniká MTB tým závodníků pod hlavičkou německého televizního kanálu ProSieben.
 • 2001 - nový Organic Light se s váhou dostává pod 2200 gramů. Hliníkový pevný rám Rebel Race je koncipován nově pro zdvih 100 mm a má inovovaný vzhled. Silniční rám Scenario Light atakuje váhu 1200 gramů.
 • 2002 - silniční kolo Scenario Light se svou váhou dostává pod 4900 gramů a stanovuje nový světový rekord. Storck Organic je vystaven na speciální výstavě patentů v Mnichově.
 • 2003 - Adrenalin a Rebel Race jsou nově přepracovány pro vidlice se zdvihem až 130 mm. Karbonové kliky Power Arms jsou v novém pro středovou osu ISIS. Nový silniční rám Scenario C 0.9 váží pouhých 985 gramů.
 • 2004 - Markus na výstavě Eurobike slavnostně odhaluje silniční kolo Scenario C 0.9 s váhou 4,2 kg a také nový karbonový horský hardtail Rebel Carbon o váze 7,2 kg.
 • 2005 - V prestižní soutěži IF Gold Award získává zlato značka Storck za modely Scenario C 0.9 a Rebel Carbon. Eurobike se stává místem, kde jsou nově prezentována nová silniční karbonová řidítka ErgoBar.
 • 2006 - celoodpružený rám Adrenalin Carbon má nově také monocoque odpruženou karbonovou zadní stavbu a současně je nabízena varianta s vyšším zdvihem 125 mm. Rám Scenario CD1.0 10th Anniversary vítězí na soutěži IF Award.
 • 2007 - nově uvedený karbonový horský pevný rám Rebelion 1.0 váží 1079 gramů, časopis MountainBIKE jej označuje za vynikající rám v poměru váhy a tuhosti. Díky použití novévakuové technoligie snižuje výroba množství pryskyřice u vyrobených rámů. Výsledkem je nový rám Fascenario 0.7, který vyniká výbornou boční tuhostí při šlapání a pohodlízároveň. Přepracované kliky Power Arms SL jsou opět tužší a také lehčí oproti původnímu modelu.
 • 2008 - rámy Rebelion 1.0 a 1.1 jsou nově vyrobeny vakuovou technologií se sníženým obsahem pryskyřice. Silniční rámy nově používají spodní část hl. složení rozměru 1 1/4". Rámy Fascenario a Rebelion znovu získávají prestižní ocenění IF Awards. Probíhají přípravy výstavby nového centra Storck německém Idsteinu.
 • 2009 - pro výrobu rámů a komponentů se využívá jednosměrný UD karbon. Rám Rebelion 1.3 doplňuje řadu horských rámů. Silniční rámy jsou připraveny pro použití elektronického řazení Shimano Di2. Inovovaný je také speciál pro časovku Aero 2 včetně integrovaných brzd v rámu, vidlici a nastavitelným úhlem sedla. Centrála společnosti je nově ve městě Idstein.
 • 2010 - přepracovaný silniční rám Fascenario 0.6 disponuje karbonovými brzdami, které jsou esteticky integrovány do rámu a vidlice. Silniční rám Fenomalist Di2 představuje v nabídce Storck velmi tuhý rám s čistým vzhledem a uvnitř rámu vedenou kabeláží Shimano Di2. Vakuové výrobní technologii se podrobuje i celoodpružený rám Adrenalin Carbon 1.7, přinižší hmotnosti rámu je dosaženo vyšší pevnosti. Modely Fenomalist Di2 a Aero2 reprezentují jméno značky na mezinárodních závodech.
 • 2011 - rámy Fenomalist a Rebelion nabízí díky novým proporcím zadní stavby lepší pohlcování rázů od zadního kola. Na výstavě Eurobike je představen první horský karbonový rám pro 29 palcová kola s názvem Rebel Nine. Současně s modelem Rebel Nine přichází i model pro 26 palcová kola vycházející z modelu Rebelion 1.3. Kolem roku se stává silniční kolo Scenero v britském časopise Cycling Plus. V periodiku Tour se stává vítězem dlouhodobého testu kolo Fascenario 0.7.
 • 2012 - karbonový horský hardtail Rebel Seven 27,5" (650b) se stává prvním modelem v novém rozměru kol, rám je inspirovaný modelem Rebel Nine. Po úspěšné realizaci karbonového rámu Rebel Nine přichází Storck s hliníkovým modelem Rebel 2 Nine, který je prezentován na výstavě Eurobike. Na trhu se objevuje aerodynamicky profilovaný silniční rám Aernario. Silniční kolo Scentron se stává mnohonásobným vítězem v testu kol vybavených elektronickou sadou Shimano Di2. Storck otevírá další obchody v Singapuru, Tchaj-wanu a Velké Británii.
 • 2013 - silniční model Aernario Platinum se stává vítězem časopisu Tour a je označován jako nejlepší silniční rám všech dob. Faris Al Sultan vítězí v závodě Ironman na časovkářském modelu Aero2. Prvním silničním modelem pro kotoučové brzdy se v historii značky stává model Aernario Disc. Hliníkový MTB rám Zero 2 Seven doplňuje nabídku v segmentu kol 27,5". Storck rozšiřuje nabídku o oblečení pro silniční, zimní  a MTB cyklistiku. Storck opět sklízí úspěchy v kategorii za design za nový model Aernario a karbonová silniční řidítka RBC 180.
 • 2014 - rám Aernario výhrává nejlepší design ve své kategorii v soutěži IF Gold Award. Model Aernario Disc je vítězem testu v časopise Tour. Představen je nový karbonový silniční rám využívající aero profilu s názvem Aerfast. Rám Scenero je nově také pro kotoučové brzdy. Nový celoodpružený uhlíkový MTB rám s názvem Adrenic používá čtyřčepový virtuální systém přepákování zadní stavby.
 • 2015 - Storck oslavuje 20 let od svého založení, v nabídce je limitovaná edice silničních i MTB rámů v nadčasovém černobílém designu. Na výstavě Eurobike jsou představeny nové modely Aerfast a Aernario osazené sadou Shimano Ultegra za atraktivní ceny. Cyklokrosový model T.I.X. je dostupný v několika variantách s různým komponentovým osazením. Markus otevírá nové pobočky v v Manile a Düsseldorfu.
 • 2016 - rám Fascenario Platinum představuje v nabídce značky Storck dokonalé spojení nízké hmotnosti, tuhosti při šlapání a pohodlí zároveň. Storck Bycicle je vyznamenány německém Gold Brand Award 2016 za modely Durnario a Adrenic. Rámy Adrenic, Rebel Nine a Rebel Seven jsou nově v provedení Platinum. Cyklokrosová řada T.I.X. se rozšiřuje o cenově atraktivní hliníkový rám.

 

Oficiální stránky značky STORCK BICYCLE


novinkaVaše cena 95 999 Kč

novinka


novinka


novinka
novinka

Vaše cena 95 999 Kč

novinkaVaše cena 95 999 Kč

novinka


novinkaVaše cena 89 999 Kč

novinka


novinkaVaše cena 103 999 Kč

novinkaVaše cena 81 999 Kč

novinkaVaše cena 70 999 Kč

novinkaVaše cena 70 999 Kč

novinkaVaše cena 46 999 Kč

novinkaVaše cena 54 999 Kč

novinka


novinka
novinka


novinka


novinka


novinkaVaše cena 27 999 Kč

novinka


novinkaVaše cena 1 899 Kč

novinkaVaše cena 6 899 Kč

novinkaVaše cena 6 099 Kč

novinka

Yjc4Yj